DOŇA BARBARA

Doňa Barbara, Kolumbie - USA, 2008 (190 dílů)

Barbara je krásná žena, která vyrostla na Venezuelské řece. Její matka byla indiánka, která zemřela při porodu. Její otec vlastnil starou loď,  která převážela zboží do hornických vesniček, a tak si snadno zvykla na drsnější zvyky tamních mužů. Bláznivě se zamilovala do mladého vzdělance a dobrodruha Asdrubala, který přišel pracovat pro jejího otce. Byl úplně jiný, a tak si lehce získal její srdce. Byla to láska na první pohled, jediným slovem dokázal dobýt srdce hrdé Barbary, čímž si znepřátelil ostatní muže z lodě. Vše se změnilo jedné noci – té noci, kdy muži, co pracovali pro jejího otce, ukradli jeho loď, zabili ho, Barbaru znásilnili a Asdrubala zastřelili. Tohle vyústilo v Barbařinu nenávist k mužům, ale i když jimi pohrdá neváhá použít svých půvabů, spává s nimi, aby tak získala, co chce. 

Plynou roky a Barbara poznává a svede bohatého statkáře Lorenza Barquera. Otěhotní s ním, nastěhuje se na jeho haciendu "La Barquereña" a nechává si říkat Doňa Barbara, žena nezkrotná, děsivá a legendární, jejíž jediným cílem je stát se majitelkou okolních pozemků. Později Barbara ukradne Lorenzovi domov a jeho bohatství. Vyhazuje jeho i jejich dceru Mariselu z domu a nechává je svému osudu.  

Santos Luzardo je posledním synem rodu Luzardo, který má nárok na dědictví Barquerů. Vrací se na haciendu Altamira se svou krásnou a lehkomyslnou snoubenkou Luisanou Requenou, plánujíc její prodej. Je zhrozený stavem svého dědictví, které mu rodina zanechala. Haciendu nachází zničenou a zruinovanou kvůli krádežím dobytka, zemi zplundrovanou, dědictví špatně vedené díky hrubému správci Balbinu Paibovi, který je zároveň milencem obávané Doni Barbary. Santos, když vidí svého bratrance Lorenza, v jak špatných podmínkách žije i se svou dcerou Mariselou, neplánovaně zůstává, aby chránil svého bratrance Lorenza a vzdělával mladou Mariselu. Santos chce chránit Mariselu před Williamem Dangerem a proto ji stěhuje i s Lorenzem na haciendu Altamira a začíná s jejím vzděláváním. Během svého učení se Marisela do Santose zamiluje. To samé se stane i Barbaře, která zjišťuje, že Santos není jen jejím dalším rozmarem, ale skutečnou láskou, takovou, kterou cítila před léty k Asdrubalovi. Santos je Barbarou okouzlený, stará se o ni a je přesvědčen, že musí Barbaru chránit před ní samotnou. Aby však Barbara dokázala být šťastná, je přesvědčená, že musí skoncovat s minulostí. Náhodně potkává jednoho z banditů, co ji před léty znásilnili a je jí jasné, že pokud se chce zbavit pout minulosti a získat vytoužený klid, mír a štěstí, musí všech pět násilníků zabít. Santos nachází deník Dangera, kde je zaznamenána každá špatnost a zlo, které Barbara spáchala. Opouští ji nejen proto, co je psáno v deníku, ale i proto, že si uvědomil, že miluje Mariselu. Zdá se, že pro všechny je pozdě. Barbara je těhotná se Santosem, ten tomu ale odmítá uvěřit. A Marisela Santose opouští, protože si je jistá, že Barbara mluví pravdu …   

OSOBY A OBSAZENÍ
Edith Gonzalez Barbara Guaimarán Jimmie Bernal – William Danger
Christian Meier – Santos Luzardo Vergel Marcelo Cezan – Florencio Reyes „Quitadolores“
Genesis Rodriguez – Marisela Barquero Guaimarán Bibiana Corrales – Melezia
Katie Barberi – Cecilia Vergel Naren Daryanani – Onza Mondragon
Arap Bethke – Antonio Sandoval Andres Martinez – Tigre Mondragon
Paulo Quevedo – Balbino Paiba

Gary Forero – Leon Mondragon

Roberto Mateos – Lorenzo Barquero Esmeralda Pinzon – Federica Pernalete
Lucho Velasco – Melquiades Amparo Moreno – Casilda
Lucy Martinez – Eustaquia Harry Geithner Julian Barreto
Raul Gutierrez – don Pernalete Juliana Posso Lucia Matute
Ivan Rodriguez – Melecio Sandoval Oscar Salazar – Mauris Requena
Martha Isabel Bolanos – Josefa Humberto Arango – Sapo
Alberto Valdiri – Mojiqiuita Hermes Camelo – Chepo

Juan Pablo Shuk – Gonzalo

Andres Ogilvie-Browne – Juan Primito "Hlupáček"
Tiberio Cruz – Juan Palacios „Pajarote“- "Sokol" Gabriel Gonzalez – Baltazar Arias
Pedro Rendon – Carmelito Julian Cesar Herrera Apolinar Prieto
Daniela Tapia – Jervasia Jose Luis García Orestes Prieto
Mimi Morales – Altagracia Luis Mesa – Jose Luzardo
Alejandra Sandoval – Genoveva Maritza Rodriguez – Asunción Vergel del Luzardo
Herbert King – don Encarnacion Didier van der Hove otec Barbary
Roberto Manrique – Maria Nieves Gabriel Valenzuela mladý Lorenzo Barquero
Paula Barreto – Luisana Requena Jencarlos Canela – Asdrubal
Adriana Silva – Josefína  
FOTOGRAFIE