PLAMENY VÁŠNĚ

Pasion de Gavilanes, Kolumbie-USA 2003 (188 dílů)

Sourozenci Reyesovi – Juan, Oscar, Franco a Libie se usadili v malém městečku, kde si otevřeli pekárnu. Nejstarší ze sourozenců Juan je šéfem nejen v pekárně, ale respektovanou hlavou celého zbytku rodiny. Po smrti rodičů se o všechny sourozence staral tak oddaně, jak to dělali jejich rodiče. Je to velmi atraktivní muž, schopný, silný a odvážný, občas trochu přísný nejen na sebe, ale i na sourozence a bohužel je i nekontrolovatelně výbušný. Dalším z bratrů je Oscar. Velmi inteligentní mladík, atraktivní, ambiciózní a zprvu trochu vypočítavý muž. Není spokojený s tím, jak se k nim paní Štěstěna obrátila zády a proto ji neustále pokouší, občas dokonce poruší i společensky akceptované hranice, aby se dopracoval k penězům, protože v nich vidí jejich spásu. Posledním z bratrů je Franco, který je stejně jako jeho bratři velmi atraktivní. Jinak je spíš bohém, kterému fyzická práce nevoní. Raději sní o lásce krásných žen, jako je přitažlivá zpěvačka Rosario Montesová. Tu chodí obdivovat do baru Alcala, nejdříve z dálky, ale později se jí otevřeně dvoří. Nejmladší z rodiny je půvabná a všemi bratry zbožňovaná Libia, jediná radost a světlo v nelehkých životech bratrů. Ti do Libie vkládají velké naděje a velmi ji ochraňují. I přesto nedokázali Libii ochránit před problémy a tragédií, která odstartovala pomstu bratrů …. 

Nezkušená mladička Libia se osudově zamilovala do bohatého Bernarda Elizonda, muže, který by mohl být klidně jejím dědečkem a on její lásku opětoval. Když se jejich vztah díky pomluvám v městečku odhalí, bratři jsou rozhodnuti ukončit sestřin nerovný vztah. Bernardovi nevěří, ani jeho čestným úmyslům s jejich sestrou. Protože je Libia těhotná, bratři nakonec ustoupí pod podmínkou, že se Bernardo, zachová jako správný muž a vezme si Libii za manželku. To ale netuší, že Bernardo, ukrývá tajemství – je ženatý, i když se svou ženou nežijí dlouho jako manželé. Bernardovou manželkou je poměrně rezervovaná Gabriela, kterou před Libií vydával za svoji sestru a své tři dcery – Normu, Jimenu a Saritu za své neteře. 

Gabriela je rázná, panovačná, netolerantní žena s mnoha předsudky, hlava rodiny. V jádru však není zlá, jen je nešťastná. Její tvrdost nejvíce doléhá na její tři dcery a jejího otce Martina, bývalého vojáka a vitálního muže, který i přesto, že je na vozíku, svůj život nevzdal. Nejstarší dcera Norma je krásná a velmi nešťastná. Před muži je opatrná, protože se stala obětí znásilnění. Matka ji proti její vůli provdala za Fernanda, muže, kterého nemiluje a odmítá, a se kterým není šťastná. Fernando už víc než rok čeká na splnění manželských povinností a poslední dobou začíná být čím dál tím víc dotěrnější a v Normě svým jednáním vzbuzuje odpor. Saritě a Jimeně jejich matka svou přílišnou kontrolou a omezeními dělá též ze života peklo, především svobodomyslné nevázané Jimeně, která si chce užívat života. Normin manžel Fernando Escandon je navenek distinguovaný, elegantní, kultivovaný muž a teprve postupně začal odhalovat svoji pravou tvář.

Není se čemu divit, že Bernardo nebyl se svým životem spokojený a chtěl si zbytek svého života žít po svém. Než tak stihne učinit, má nehodu na koni a po těžké operaci umírá. Bernardo po sobě zanechal mladičkou těhotnou milenku, která, se přímo od Gabriely dovídá, že Bernardo zemřel a byl s ní ženatý. Jediný člověk, který o jeho lásce k Libii věděl, byla oddaná správkyně domu Eva, ta však mlčela. Zoufalá Libia si nevěděla rady, styděla se za svoji situaci a před bratry a rozhodla se pro zoufalý krok. Ukončila svůj život i život nenarozeného dítěte skokem z mostu.

Bratři Reyesovi nad hrobem své milované sestřičky přísahají, že se jejím jménem pomstí. Když zjistí, že hlavní viník Bernardo už není mezi živými, rozhodli se pomstít jeho rodině. I když toto rozhodnutí pomstít se rodině nebylo jednomyslné, především Juan s tím nechtěl mít nic společného, jako jeden se bratři vydali na haciendu Elizondových a nechali se tam zaměstnat, díky  Evě, ve které získali nečekaného spojence. Juan, Oscar a Franco se pustili do stavby domu pro Normu a Fernanda a čekali na vhodnou příležitost, aby mohli uskutečnit svoje plány. Jak postupně poznávají obyvatele haciendy, zvlášť sestry Elizondovy, jejich hněv a zloba se vytrácejí, až mizí úplně. Jejich příchod však není po chuti všem na haciendě, především Fernandovi. Ten nemůže snést, že jemu, vlastnímu manželovi, Norma odpírá jeho manželská práva, zatímco chudému neandrtálci Juanovi, obyčejnému hlupákovi dovolí ráda a dobrovolně, aby se jí dotýkal, objímal ji, miloval. Rychle ztrácí své zábrany a jeho nenávist k Reyesovým roste každým jeho nadechnutím. Neváhá a spojí se s Armandem Navarrem, který nenávidí Franca, protože mu chodil za Rosarií a krásnou avšak krutou a bezcharakterní Dinorou Rosalesovou – ženou, která jde i přes mrtvoly jen, aby získala přízeň Juana Reyese, kterého bezhlavě miluje …   

OSOBY A OBSAZENÍ
Danna Garcia - Norma Elizondo Julio del Mar - Leonidas Coronado
Paola Andrea Rey - Jimena Elizondo Ana Soler - Emilce
Natasha Klauss - Sara Elizondo Fernando Corredor - Calisto Uribe
Mario Cimarro - Juan Reyes

Tatiana Jaurequi - Dominga

Michel Brown - Franco Reyes Victor Rodriguez - Memo
Juan Alfonso Baptista - Oscar Reyes Leonelia Gonzalez - Belinda Rosales
Jorge Cao - Martin Acevedo Andres Filipe - Malcom
Juan Sebastian Aragon - Armando Helga Diaz - Betina
Juan Pablo Shuk - Fernando Inés Prieto – Hortencia Garrido de Barragán
Lorena Meritano - Dionorah Rosales Guillermo Villa – otec Epifanio
Ana Lucia Dominguez - Libia Reyes/ Ruth Clemencia Guillén – Carmela Gordillo
Zharick Leon - Rosario Montes Raul Gutierrez – Jaime 'Justino' Bustillo
Cristine Lilley - Gabriela de Elizondo Sigifredo Vega – Don Filemón Barragán
Gloria Gomez - Eva Alberto Marulanda – Miguel Barragán Garrido
Lady Noriega - Pepita Rondros Carlos Alberto Sánchez – Manolo Barragán Garrido
Carmenza González Quintina 'Cuca' Canosa  Geoffrey Deakin – Arthur Klauss
Andrea Villareal - Panchita Germán Rojas Bernardo Elizondo
Talu Quintero - Eduwina Trueba David Ramírez – Jiménez
Maria Margarita Giraldo - Raquel Uribe Samuel Hernández – Zacarías Rosales
Ricardo Herrera - Antonio Coronado

Vilma Vera – Magnolia Bracho

Sebastian Boscan - Leandro Santos Andres Dimon – Aníbal Guerrero
Consuelo Luzardo - Melissa de Santos Jose Luis Garcia – Richard
Givanni Suarez - Benito Santos Liliana Calderon - Cecilia
Pedro Roda - Olegario Margarita Amado - Rosita
FOTOGRAFIE