ELISO, VRAŤ SE! - POSTAVY

 

 

 

Mariano Altamira

 

Jako ředitel konglomerátu podniků je Mariano muž hrdý na své úspěchy a vědomý si svých schopností. Noblesní, korektní, příliš manipulativní, řídící se svými vlastními zákony. Řídí nejen podniky, ale i celou rozvětvenou rodinu. Miluje svou manželku a své dcery, ale to mu nebrání už dva roky si vydržovat milenku. Tou je sekretářka v jeho podniku Isabel. Mariano se díky svým lžím a intrikám stává hlavním podezřelým ze zmizení jeho dcery Elisy. Jeho manželka mu přestává věřit, že je nevinný. Nemůže vystát komisaře Cristobala Rivase, už od počátku k němu nemá důvěru. Jejich vztahy se zhorší, když Mariano odhalí nevěru své manželky s Rivasem ….

 

 

 

Dana Altamira

 

Oddaná matka Elisy, Cristiny a Olgy, Marianova manželka. Zdvořilá, velkorysá a velmi krásná žena. Se zmizením její dcery se změní i její osobnost. Je nucena se spolehnout se na svůj úsudek a jenom na svůj, protože Marianovi přestala věřit zvlášť, když vyšel najevo jeho poměr se sekretářkou. Zničená začíná stále více důvěřovat detektivu Rivasovi a nalézá v něm tolik potřebnou oporu a útočiště. Začne vyšetřovat na vlastní pěst, odhodlaná dovědět se pravdu, ať je jakákoliv. Její blízké přátelství a pochopení, které pro ni Cristobal má, přeroste v silný cit a Dana se stává Rivasovou milenkou …

 

 

 

Cristobal Rivas

 

Cristobal je čestný pracovitý samotářský a tichý komisař, který se stává vedoucím detektivní skupiny zabývající se Elisiným únosem. Jeho manželku a dceru zabili zločinci, které vyšetřoval, a on si dodnes jejich smrt vyčítá. Smrtí jeho manželky a malé dcerky v Cristobalově životě nastal radikální zvrat, z něhož se nikdy nedokázal zcela vzpamatovat. Nemá rád Mariana, považuje ho za arogantního člověka, který vždy dostane, co chce. V průběhu pátrání po Elise sympatizuje s Danou a zanedlouho se stává jejím důvěrníkem a přítelem. Necítí se dobře, protože to co začíná k Daně cítit, nikomu neprospívá, ale když objeví Marianovu aférku, přestane si něco namlouvat. Přizná sobě a i Daně, že je do ní zamilovaný, přestože si je jistý, že za to bude muset zaplatit, jakmile na to někdo přijde. Z případu je odvolán, když vyjde najevo jeho vztah s Danou. Cristobalovi nezbývá než začít pátrat na vlastní pěst, protože Daně přísahal, že její dceru najde ….

 

 

 

Elisa Altamira

 

Na první pohled se jeví jako společenská, starostlivá a inteligentní dívka, která má ráda svoji rodinu a hlavně otce, kterého obdivuje. Umí být ale i vzdorná a má spoustu tajemství. Nejstarší dceru Mariana a Dany tvrdě zasáhne, když přijde na otcovu tajnou aférku se sekretářkou, o které ale nikomu neřekne. Rozhodne se mu pomstít, protože chce, aby se trápil, jak se trápí ona. Naplánuje svůj únos a netuší, co tím nápadem všechno způsobí ….

 

 

 

Cecilia Altamira

 

Sobecká ambiciózní žena přehlížejíc problémy dětí i manžela, aby mohla předstírat, že má perfektní rodinu. Sama má tajnou aférku s Nicolasem, nejlepším bratrovým přítelem. Žárlí na úspěch svého bratra, a přestože je stejně dravá jako on, byla vždy v jeho stínu. Je vdaná za architekta Bruna a má s ním dvě děti – dceru Flor a syna Eduarda. Elegantní kráska, žena silného charakteru, se schopností nařizovat, přitom se však umí přizpůsobit, i když to pro ni není přirozené. Je vedoucí marketingového oddělení a takt a diplomacii, kterou se řídí v práci, odmítá využívat v soukromí. Po prozrazení její aférky s Nicolasem se, na manželovu žádost, vzdává své pozice ve firmě a stává se ženou v domácnosti. Je na svého bratra Mariana naštvaná, protože ji nepodpořil a odmítl Nicolase na její žádost vyhodit. Tím pádem musela odejít ona ….

 

 

 

Bruno Caceres

 

Chorobný egoista, který si vždy před svým švagrem a manželkou připadal méně cenný. Bruno umí být okouzlující a umí si užívat života. Vše dělá ve velkém stylu. Jeho manželstvím otřese, když přijde na nevěru své ženy. Když je mu nevěrná žena, pozve si do kanceláře prostitutky, aby si trochu užil. Přistihne ho přitom Cecilie a udělá skandál. Žaluje bratrovi, který Bruna jako pomstu vyšachuje z nového projektu stavby těžebních věží. Cecilie Marianovi nepřizná, že manželovo chování je hlavně její vina a dál se tváří jako oběť. Bruno Mariana zažaluje, ale později žalobu stahuje. Odstěhuje se z domu, ale nakonec se nechá Cecilií přesvědčit k návratu. Má však podmínky, mimo jiné i to, že Cecilie přestane pracovat po boku Nicolase. Jediné řešení je, že Nicolas dostane výpověď, ale protože to Mariano odmítne, Cecilie z firmy odejde sama. Bruno dosáhl, čeho chtěl, ale stále není spokojený a touží se Marianovi pomstít ….

 

 

 

José Angel Rincon

 

José Ángel je obchodní inženýr, syn z vysoké společnosti. Sympatický muž pracuje ve firmě svého švagra Mariana. Vzal si totiž za ženu jeho mladší sestru Vivianu a mají spolu syna Santiaga. José Angel svou rodinu miluje, ale i on má tajemství. Ve Španělsku strávil noc s Vivianiným nejlepším přítelem Ricardem, který je gay. Je vyvedený z míry, když se Ricardo vrací a José Angel si musí připustit, že noc strávená s charismatickým Ricardem nebyl jen bláznivý úlet a že se mu líbí. Začne se s ním tajně scházet. Vzniklou situaci odmítá řešit, protože nechce ublížit Vivianě, zároveň se však odmítá vzdát i Richarda. Už tak dost složitou situací zamíchá Viviana, která oznamuje José Angelovi, že čeká dítě, přestože se s ní domluvil, že žádného dalšího potomka nechce ….

 

 

 

Viviana Altamira

 

Výstřední nejmladší ze sourozenců Altamira, která jakoby odmítala dospět. Na rozdíl od svých dvou starších sourozenců nemá žádné ambice a není dravá a v některých věcech zůstává zoufale naivní. Citově nevyzrálá, povrchní, přesto dobrosrdečná. Manželství s José Angelem považuje za perfektní. Je matkou Santiaga a přála by si další dítě, i když José Angel odmítá. Do jejího života se vrací její nejlepší kamarád Ricardo, který se vrátil ze Španělska. Viviana netuší, že Ricardo se vrátil kvůli jejímu manželovi, kdo kterého je upřímně zamilovaný. Viviana tajně vysadí antikoncepci a otěhotní a to i přes jasný José Angelův zákaz …

 

 

 

Nicolas del Valle

 

Okouzlující mladý muž a notorický holkař. Nejlepší přítel Mariana je zamilovaný do jeho vdané sestry Cecilie. Má s ní tajný poměr a je přesvědčený, že až přijde pravý čas, přiznají svůj vztah s Cecilií a budou spolu žit. Jaké je jeho překvapení, když jejich aférka vyjde najevo a Cecilie ho hodí přes palubu, aby zachránila své už mrtvé manželství. Teprve teď mu dochází, že Cecilii naletěl a ona ho měla jako zábavu a nikdy by se nerozvedla, protože si chce za každou cenu udržet iluzi šťastného a spokojeného manželství. Jeho přátelství s Marianem dostává trhlinu, když ho Mariano začne podezírat, že je únoscem Elisy a Nicolasovi dá velkou práci přesvědčit Mariana o opaku ….

 

 

 

Ricardo de la Fuente

 

Přemýšlivý, chápavý a tichý mladý muž. Žádoucí starý mládenec, který skrývá svou homosexualitu. Je nejlepším kamarádem Viviany už od dob studií na univerzitě. Byl jejím prvním přítelem, a i když se rozešli, stali se z nich nejlepší přátelé. Nějaký čas žil ve Španělsku odkud se nyní vrací. Kromě José Angela nikdo netuší, že důvod jeho návratu není práce, ale José Angel, do kterého se beznadějně a upřímně zamiloval. Je zoufalý, protože nechce ublížit Vivianě, ale také se odmítá vzdát José Angela, který je ztělesněním jeho snů a on na něj od jejich první společné noci strávené ve Španělsku musí pořád myslet ….

 

 

 

Gisela Cruz

 

Sebevědomá, mladá a nezávislá žena. Je workoholik a zamilovaná do svého šéfa – komisaře Cristobala Rivase. Intuitivně vycítí, že Cristobal se začal zajímat o Danu Altamirovou a začne na ni žárlit. Přesto zůstává Cristobalovi věrná a odmítá ho zradit u svých šéfů, i když Cristobala varuje, že tento vztah mu nic dobrého nepřinese a jen mu ublíží. Když je Cristobal suspendován, tajně mu nosí informace z policejního vyšetřování, aby mohl sám v pátrání pokračovat ….

 

 

 

Santiago Rincon

 

Rozmazlený tvrdohlavý jedináček je synem Viviany a José Angela. Se sestřenicí Elisou měl tajný milostný poměr. Po tom, co se dozvídá, že Ricardo je gay, odmítá s ním mluvit ….

 

 

 

 

Eduardo Caceres

 

Milý a citlivý bratr Flor, který se ji snaží chránit přede všemi a hlavně před ní samotnou. Do své sestřenice Elisy je zamilovaný a v den jejího zmizení se s ní pohádal. S rozchodem svých rodičů se vyrovnal dobře a nechce, aby se dali znovu dohromady, protože má pocit, že jim to dlouho nevydrží a Flor by jejich opětovný rozchod velmi ublížil …

Flor Caceres

 

Stydlivá a introvertní dívka není po svých rodičích, kterými jsou Cecilie a Bruno Caceresovi. Závidí své sestřenici její sebevědomí, protože sama si připadá nevýrazná. Ve škole má problémy, a protože je tak stydlivá, stává se ve škole obětí šikany ze strany spolužaček. Své problémy neumí řešit a trpí sebepoškozováním. To jediné jí přináší dočasnou úlevu. Je autorkou anonymní zprávy na internetu, kde vyhrožuje, že Elisu zabije, ale nemyslela to vážně …

Adriana Castañeda

Přísný státní návladní, který všem jen komplikuje práci. Tento případ je pro ni stěžejní, hodlá na něm upevnit svou pozici. Nechává vyhodit komisaře Cristobala Rivase za jeho poměr s Danou a sama se ujímá vedení případu vyšetřování zmizení Elisy. Důkazy proti Marianovi jsou přesvědčivé a návladní ani na vteřinu neuvažuje, že by pachatelem mohl být někdo jiný. Ze své arogance bude muset slevit, když vyjde najevo, že se mýlila …

Isabel Ríos

Krásná Marianova sekretářka, která s ním udržuje už dva roky milostný poměr. Je do Mariana zamilovaná, i když ví, že on svou rodinu nikdy neopustí. Jejím kamarádem je Nicolase de Valle, kterému si může postěžovat a on ji za její vztah s Marianem neodsuzuje. Když se prozradí její vztah s Marianem, musí z firmy odejít a přijímá Brunovu nabídku pracovat pro něj ….

Esteban Briseño

Mladý detektiv, kterého štve, že Gisela je oblíbencem komisaře Rivase a žárlí. Na něj kvůli Gisele, protože sám je do ní zamilovaný a na ni pro její úspěchy. Když komisaře Rivase vyhodí, je na koni a cítí svou příležitost stát se pravou rukou návladní Castanedové …

 

Amanda Goldstein

Psycholožka, ke které se chodí Cristobal Rivas léčit. Je Cristobalem požádána o zpracování psychologického profilu Elisy a právě její profil Cristobala přivede i na stopu jiného podezřelého …

Nestor Salazar

Čestný a respektovaný muž v policejním oddělení, které vede. Cristobal si vzal jeho dceru a Nestor mu nikdy neodpustil, že Cristobal svou rodinu nedokázal ochránit ….